Dětský klub Lvíček 2. – 12. 5.

Týden od 2. do 5. 5. 2017

IMG_20170505_103059 IMG_20170421_134503

Les má pro nás stále náruč otevřenou:

Co děláš, lese?

Šumím

To nic není!

Jakpak ne, urazil se les.

Co ty víŠ

Co S tím mám

vŠecky ptáČky uSpat Sám…     Neplač muchomůrko Daisy Mrázková

Zavřeli jsme oči, zvedli hlavu ke špičkám vysokých stromů a chvíli jen tiše poslouchali… Brilantní koncert bez chybičky. Umělci skromní, nenápadní, nečekají na honorář. Umět tak hrát! Nezlobte se na učitele, že není dobrý. Sebelepší pianista vás na housle hrát nenaučí. Hledejte  učitele, s kterým můžete sdílet radost z dobré práce při hře na „nástroj“, který je vlastní vám i jemu.

V úterý jsme se vypravili ke koníčkům do nedaleké Kosoře. Pomohli jsme jim s ranní hygienou, a když nám z kartáčů létali chomáče chlupů, vzpomněli jsme si zase na ptáčky.  Jistě si jimi vyspraví hnízda. Potom nám koník Míša ukázal, jak vypadá svět z koňského hřbetu… Jsme tak ponořeni do svých starostí, že změna perspektivy nám může jen prospět. Ale jak si udržet nadhled a stát při tom pevně na zemi? Sluníčko krásně hřálo, ve snové modři zpíval skřivánek a my jsme se s kručícím bříškem vraceli mezi poli zpět do klubíku.

Pampeliškám už bělají hlavičky a jejich děti mají připravené padáčky k letu za novým životem. “V úctě přijmout, s láskou vychovat, ve svobodě propustit …“ (Z knihy Slabikář pro babičky i pro dědečky – Lea Paulínová a Karin Řeháková). Děti k nám nepřišly, aby nás udělaly šťastnými, ale aby nám připomněli, kdo jsme, proč jsme tady. Pro radost, pro lásku, sdílení…

Spěcháme, abychom stihli připravit svým maminkám dárek k svátku – pampeliškový med. Pssssst! Ještě je to tajné!

Týden od 9. do 12. 5.

Naše zahrádka je k nám štědrá. Ředkvičky, které jsme zaseli, zalévali a sklidili, chutnají ke chlebu s máslem úžasně. A zdobené sedmikráskami, nasytí i oči. Upéct buchtu z rebarbory byla pro nás hračka. Skáčeme panáka, přes švihadlo, kreslíme křídami, staráme se o králíčka a morčátko. Když dovolí sluníčko, běháme bosy. Osvobozené nožky najednou „slyší“ Zem a celé tělo pookřeje.

Občas i nás zmůže únava a rádi si v pelíšku odpočineme.  Jako mravenečci.

Máš nožičky uběhané.

Den byl tak těžký.

Pojď, lůžko máš odestlané,

v plátku od macešky.

Spinká a sní, mravenec lesní,

v hromádce u kapradí.

Nespinká sám, s maminkou je tam,

tykadlama ho hladí…             Zdeněk Svěrák

Maminky mají svátek! Skleničky s pampeliškovým medem (ach, ach, nezhoustl nám. Tak je to sirup!) dostaly barevné kloboučky, zdobené  korálky. A ještě vymyslet přáníčko. Papírový hrníček skrývá veselý čaj „Dobrá nálada“, ale jak bude vypadat, to jsme do poslední chvíle nevěděli. Protože náš klubík není továrna, ale ateliér. Ruku nám vedla fantazie a tvořivost. Každý je originál, jedinečný, krásný.

Maminečky naše milé! Děkujeme vám za vaši lásku, trpělivost a obětavost!

Hanka