Dětský klub Lvíček 20. 2. – 3. 3. 2017

Týden 20. 2. – 24. 2. 2017

Tento týden byl Úžasný, Neopakovatelný, Okouzlující a Rozpustilý. Byl totiž karnevalový. Vždyť je masopust!

Užili jsme si spoustu legrace. Čas, kdy je vše dovoleno. Kdy můžeme pustit uzdu své fantazii, tvořivosti, představivosti. Udělat si legraci sami ze sebe, nebrat se tak vážně. Myslím, že je to velká lekce především pro nás, dospělé. Od malička se učíme plnit očekávání druhých a v dospělosti se pracně vracíme sami k sobě.

Tancovali dva malí,

měli nohy šmatlaví,

 jeden míň, druhej víc,

čouhaly jim z nohavic.

Ve víru tance jsme měli příležitost prohlédnout si navzájem  své masky. Babička Stáňa– krásná dáma v bílém klobouku, děda Eda, jako vždy, jde s dobou. Jeho přilba ve stylu „hvězdných válek“ neměla konkurenci. Martínek – roztomilý myšák. Natálka, Sofinka, Jana a Lucinka – něžné víly.  Hanka s Lenkou svými culíky a velmi ležérním oblečením evokovaly čas pubertálního zrání. Štěpán – pan král. Nesl se důstojně a klidně (deka mu padala z ramen, tak to, zřejmě, ani jinak nešlo). K obědu byla objednaná pizza a na svačinu jsme snědli obrovské královské jablko. Král dokraloval. Tak zase za rok.

Stále se učíme být tím, čím skutečně jsme…

Fotografie0363 Fotografie0347

Týden od 27. 2. – do 3. 3.

Když máš srdce zjihlé,

když máš potíže,

tak dej cihlu k cihle,

těsto do díže.

Upeč třeba chleba,

postav třeba zeď,

žal se krásně vstřebá,

začni s tím hned teď,

začni s tím hned teď.     Zdeněk Svěrák / Jaroslav Uhlíř

Práce by měla být radost. Ať jsme velcí nebo malí. Radost léčí! A u nás v domečku je takové práce stále dost. A co nevidět bude i na zahrádce. Sněhuláci na oknech se odstěhovali tam, kde stále mrzne a vystřídaly je květy z papíru. Ale už pomalu a nesměle zvedají hlavičky i sněženky venku. Příroda odkryla svou bílou peřinu a brzy se rozesměje barvami.

Třeba žlutá. Stejně jako září sama, dokáže rozzářit i ostatní. Nebo modrá. Dokáže svým jemným dotekem tišit. A červená? Je plná síly a aktivity. Zelená dokáže všem dát pevné hranice. Světlo požádalo barvy o pomoc, aby je Tma nepohltila: “Je důležité, abyste se dokázaly spojit…Měly byste si porozumět navzájem i ve své odlišnosti. Měla byste každá pochopit, v čem jste nenahraditelná…“

Z knihy Pohádka o barvách, Radvan Bahbouh

Středa byla „Dnem otevřených dveří“ a tak jsme přivítali ve Lvíčku velkou návštěvu. Děti i maminky. Pohostili jsme je „domácími“ srdíčky z lineckého těsta, připravili pár her a ukázali náš klubík. Snad se jim u nás líbilo.

Těšíme se na nová přátelství a sdílená dobrodružství!

Hanka