Blíží se zápisy… Která škola je vhodná pro mé dítě?

Často kladená otázka, kterou si my rodiče pokládáme, by se dala lépe naformulovat: Která škola je vhodná pro mě jako rodiče?

Pro některé z vás se blíží období rozhodování o tom, kam zapsat dítě do školy nebo do školky. Dnes v rámci legislativy máme hodně možností: zvolit státní školu, soukromou školu, školu bez registrace na ministerstvu školství nebo můžete své dítě vychovávat formou unschoolingu doma. V tomto ohledu nám stát dává svobodu se rozhodnout. Nabídka je ale tak pestrá, že se může stát, že vás myšlenky úplně zahltí … a navíc ty rady z okolí 🙂

Chtěla bych tímto příspěvkem podpořit vaší důvěru ve vás, aby jste naslouchali svým pocitům a vnímali odkud vychází. Obvykle je to řízeno vlastní zkušeností z doby, kdy jste vy rodiče chodili do školy a s jakým přístupem jste se setkali (zda jste se přizpůsobovali – tedy zda jste byli poslušní nebo jste vzdorovali). Je naprosto v pořádku, když se rozhodnete jakkoliv, důležité je, že věříte sami sobě a nejednáte na základě vlivu okolí.

Na stránkách Lví Brány jsem uvedla několik užitečných informací:

Od září 2016 je v provozu Dětský klub Lvíček, svobodné místo pro setkávání dětí od 3 let do 8 let. Ve školním roce 2017/2018 chceme pokračovat stejně jako letos v příjemném rodinném domě v Třebotově.

Přeji všem hezké dny,

Jana