Dětský klub Lvíček 28.11. – 2.12. 2016

Paní zima nám pocukrovala okolní louky, les i zahradu a její přítel mráz pečlivě zasklil zrcátka louží. Škoda, že na klouzání jsou opravdu maličká. Sofinka nám v lese udělila lekci „atletické abecedy“ a Lucinka odhalila krásu zmrzlé kapradiny.

Tak a honem do tepla! V kamínkách si blaženě pomlaskává oheň, na adventním věnci zvědavě mrká první svíčka, nad stolem voní větev borovice a bílé postavičky na okně se připravují na cestu k Betlému.

A kde je Natálka? Opozdila se v šatně. Ta je šikovná! Brzy se bude umět převléknout docela sama. Martínek už se otáčí v kuchyni a rázně se dožaduje práce. Ale objeví-li se ve dveřích sporťák Štěpán, není nic důležitějšího.

Ještě se postarat o králíčka, morčátko, nakreslit čertíky nebo Mikuláše, zatancovat si, zazpívat nebo vyrobit andělíčka.

Vánoční

Už se těším, andílku,

na vánoční nadílku.

Chci být hodný, moc a moc,

vydržím to do vánoc.

A potom zas, malinko,

začnu zlobit, maminko.

Co je to „zlobení“? Je to špatné? Vždyť „zlobí“ i dospělí! Když nezlobíme, jsme hodní? I Budulínek byl přece hodný, že se chtěl s liškou rozdělit o misku hrášku. Nebo Smolíček. Otevřel Jezinkám, aby se ohřály. Být hodný, znamená poslouchat, být poslušný? Plnit očekávání druhých. Být loajální. Závislí.

Buďme svým dětem oporou, anděly strážnými. Veďme je k samostatnosti a vlastnímu úsudku, být laskaví a spravedliví především k sobě samým. Naučíme-li se starat sami o sebe, bude o všechny postaráno.

Krásný a tajemný předvánoční čas.

Hanka

 

fotografie0314

fotografie0301