Dětský klub Lvíček 7. – 11. 11. 2016

Na svatého Martina,

krajina už usíná.

Bílá vločka padá k zemi

Jak drahokam vybroušený.

Pospíchejte, milí, zlatí,

První sníh se brzy ztratí.

Jenom Martin na koni

Určitě ho dohoní.

Také jsme se rychle pozdravili s prvním sněhem, vyprávěli si legendu o Martinovi, projeli se na bílém koni (i když byl jen dřevěný ), pomalovali si lampiónky a zapálili světýlko.

„Martine dej, ať i já soucit mám,

Ať druha trápení s ním prožívám“.

Martine, sviť lucernou, ať můžu kráčet za tebou“.

Kéž svatý Martin zažehne světýlko v našich srdcích. S přibývající tmou a chladem je budeme potřebovat. Tak jako se bezmocná mláďata tisknou k sobě, lidé se budou hřát svými světýlky.

Pečení „ podkoviček svatého Martina“ bylo velkým dobrodružstvím. Povedly se! Dětem šla práce krásně od ruky. Válely těsto, odměřovaly čtverečky, plnily povidly, balily rohlíčky , natíraly vajíčkem od strejdových slepiček.. Do bříška už rohlíčky klouzaly samy. A všem. Babičce Stáni, dědovi Edovi i strejdovi Honzovi.  Vždyť si je taky zaslouží! Stále nám pomáhají.

Posvícení už  přešlapovalo za dveřmi a nás ještě čekala spousta práce .  Vyrobit mejdlíčka, keramické knoflíky, srdíčka , připravit plakáty s barevnými písmenky a potiskat lístky ubrousky, které nám babička našila. Děda Eda nám dal „své světlo“. Dovede nás od brány ke klubíku až  opravdu krajina usne.

A co by to bylo za posvícení bez písniček a tancování! Užili jsme si ode všeho.

Pečujme o svá světýlka, ať můžeme pomáhat.

Hanka

dsc01398

 

img_20161112_112618