Dětský klub Lvíček 17. – 25. 10.

Pokus s barvičkami se vydařil. Mosty z ubrousků převedly modrou a žlutou do společného přístavu a voda ve skleničce se zabarvila do zelena. Ovšem malíři podzimu konkurovat nelze.

To v obrázkové hře „Dobble“ vládne naše Sofinka. Podobně rychle mizí stejné obrázky pod rukou naší Lucince. Chcete-li si s ní zahrát pexeso, začněte trénovat. Jejich osvědčenou zbraní jsou bystré oči, pozornost, rychlost, paměť a soustředění. Náš Martínek je zase mistrem v přeskakování louží. Odměřit, rozeběhnout, odrazit a skok! Zvládnu to? Sladit pohyb rukou a nohou, ovládat své tělo, věřit si, odhodlat se, riskovat, vyzkoušet si svou sílu, schopnosti.

A když upadnu? Umažu se. Špína je naší součástí. Neoddělitelně. Patří k nám jako noc a den, dobro a zlo. Nebát se jí, poznat ji. Kolikrát se v životě musíme „zmazat“, abychom si zachovali vnitřní čistotu, čisté svědomí.

Bláto je jen mokrá země, hlína. Hlína je stavební materiál, hlínou se dá malovat, z hlíny se vyrábí nádobí, knoflíky. Baví nás tvořit z keramické hlíny a naše pec má hody!

Klubík nám teď hlídají světelné hlavy z dýní, mlsáme křížaly, občas podrbeme chlupatého králíka a strakaté morčátko, proběhneme se s jezevčíkem Ferdou nebo pomůžeme babičce Stáni a dědovi Edovi shrabat spadané listí.

Krásné podzimní dny!

Hanka