Dětský klub Lvíček 26. 9. – 30. 9.

Tento týden jsme zahájili jízdou vláčkem do Kbel u Prahy. Vydařené babí léto bylo dokonalou kulisou naší výpravy k „moři.“ V nenápadné drogerii je tam ukryto velké akvárium s pestrými rybičkami, ježkem, sasankami, hladovou murénou a úklidovou četou  fousatých krevet . I Nemo už se našel! Sluníčko, park s dřevěnými domečky, prolézačky, lanové cestičky,“ posilovadla“ a taky řízek k obědu přispěly k naší spokojenosti a my jsme se mohli šťastně vrátit domů.

Dobře, že jsme zpátky. Zvířátka potřebují nakrmit, vyčistit pelíšky a určitě se jim po nás stýskalo! Zajíčkovi, morčátku i našim pejskům – Ferdovi a Vikince.

Na připravené políčko jsme zaseli obilí – pšenici a poprosili matičku Zemi, ať nám zrníčka hezky opatruje, vše je naučí a vychová z nich pevné, rovné a bohaté klasy. Jak zasejeme, tak sklidíme. Buďme pozorní a opatrní na to, co a jak zaséváme! Ať nám vzejde úroda zdravá a požehnaná.

Připomněli jsme si svátek svatého Václava a podívali se, jak mu to na dvacetikoruně sluší. Jak máme bohatou historii a vůbec, jak je dobře, že jsme si „vybrali“ zrovna tohle místo k životu. Jak je u nás krásně!

A tak si na to připijeme! Malinovkou z domácích malin. A brzy i z vlastnoručně vyrobených keramických misek. Vždyť člověk ještě nevymyslel dokonalejší nástroj, než jsou lidské ruce. Všimli jste si?

Užívejme vědomě všeho dobrého!

Hanka