Dětský klub Lvíček 12.9. – 16.9. 2016

Pondělí nešetřilo hřejivým sluníčkem, tak jsme většinu dne trávili venku, ve stínu stromů. Vytáhli jsme váhu a zkoumali, kolikpak vážíme? Kolik váží pytlík mouky? Co je nejtěžší, nejlehčí? Co váží víc? Kilo železa nebo kilo peří?

Vážit se a vážit si sebe? Jistě uhádnete, co je těžší!

„Šel listonoš do ulice, nesl v tašce pohlednice…“ Nám přinesl pohlazení, přátelství, poznání, že je důležité, mít rádi především sami sebe, dobře se o sebe starat, umět vyjádřit, co cítím, co potřebuji.

Úterý bylo pracovní! Dostali jsme do ruky štětku a zábradlí  za domem dostalo nový kabátek. Není to legrace, ta práce. Ale výsledek stál za tu námahu!

Sluníčko nám stále přeje. Vždyť ho taky každé ráno zdravíme jogínským pozdravem.

Středa. Do bříška posíláme samé dobroty – láskominy. Dnes byla vločková kaše s malinami. Jídlo si chystáme sami. Sedm malin nahoru snadno spočítáme. Kolik zbývá do desíti? Ano, tři. Tak ty si ještě přidáme!

A už je tu Štěpán s lanem a míči. Tak hurá sportovat!

„Co mě baví, nebaví?

Buďte chvilku zvědaví!

Každý dělá něco rád,

Každý se má k světu.

Někdo hraje na klavír,

Někdo na trumpetu.“

Ve čtvrtek byl velký den. Přivezli nám novou kamarádku. Je velká, těžká, sluší jí to  a dokáže se hodně rozpálit!  My taky, ale to, co umí ona, nezvládneme. Je to keramická pec! Už se těšíme, jak to spolu roztočíme!

Obrázky malované vodovými barvami náš klubík pěkně vyzdobily. Barvičky nás baví, tak jsme namalovali sebe v plné parádě.

pátek odjel náš plyšák  lvíček s Lucinkou na první výlet na Moravu. Určitě se mu tam bude líbit. Jsme zvědaví, jaká dobrodružství tam zažije!

Mějte se moc hezky a mějte rádi sebe sama i sebe navzájem!

Lucinka, Sofinka, Jana, Lenka, Hanka