Dětský klub Lvíček 23.4. – 4.5. 2018

Zelená se louka,

z té louky něco kouká.

Má to černý fráček,

bude to asi kos.

Sedí tam a kouká,

rád by si chytil brouka.

Je jich plná louka 

a kos má na ně nos. 

Jsme na návštěvě v lese a tiše si prozpěvujeme. Nevíme, kam dřív koukat. Kosí rodinka má plno práce s maličkými, na cestu nám „svítí“ lampiónky z  modřínových šišek, větřík nešetří lesním parfémem a občas nám tvář pohladí lehoučké vlákno pavoučích akrobatů. Děkujeme matičko Země, že jsi k nám tak štědrá  a přejeme všechno nejlepší k svátku! Do rytmu kroků ťuká pracovitý datel a suchá větvička v ruce Davídka, která ještě před chvílí byla udičkou na ryby, se rázem proměnila v meč k bitvě s kopřivami, stejně nabroušenými. V batůžku se krčí bystrozraká lupa a něžně vyhrávající skleněné kuličky v bavlněném pytlíku.

Přijel kmotr z Poličky,

přivezl nám kuličky,

červené, zelené,

hliněné i skleněné.

Vyhloubíme důlek a našťoucháme do něj kuličky. Je jim tam těsno! Tak uděláme nový domeček a za chvíli máme celou vesničku. Kde je jich více? Stejně? Nejméně? Která je vpravo? Nejvzdálenější?

Neodbytný hlad nás žene mílovými kroky zpátky do klubíku. Míjíme bílé kvítky lesních jahod, cestou stihneme pampelišce sfouknout pár bílých padáčků (babička už má med hotový), u rybníka zamáváme kačenkám, u cesty popelářům, pozdravíme ovečky.

Teplá polévka zdobená sedmikráskami chutná skvěle. Ve stříbrné plechovce číhají okaté nůžky do čeho se zakousnou, na klavíru klimbá kalimba, v květináči hlídkují papírová sluníčka na špejli, aby se z klubíku nevytratilo teplo a milo.

Čarodějnice připravují svůj divoký rej a my  jim vyrobíme kamarády pro štěstí. Ještě obujeme pavoučkům z korkových zátek korálkové bačkory a rozpleteme uzlíky na pavučině. Jsou to umělci, ti pavouci! A poradí si každý sám!

Poznat sám sebe a být k sobě upřímný. Malý i velký.Tenká vlákna. Po slušnosti poslušnost. Co je našemu srdci blíž? Aby nás děti poslouchaly? Aby byly šťastné? Zdravé hranice jim pomohou, cítit se v bezpečí.

Já sám jásám, že nejsem sám!

 

Hanka