Dětský klub Lvíček 26. 2. – 9. 3. 2018

Na koberci u polic s hračkami se zmenšuje hromádka kolíčků. Stejnou rychlostí roste hadovi neforemné tělo. Kousek dál na prostěradle namalovaná mřížka se hladově plní barevnými knoflíky- plastovými víčky. Pravidla vymýšlíme s klukama „za chodu“ (třetí dej modrou, pět červených po zelené, pod žlutou bude oranžová atd.)

Oslavili jsme Honzíčkovy narozeniny! Vojtíšek mu přinesl krásnou společenskou hru se zajíčky.

Balicí papír potištěný autíčky. Tak do práce! Vystřihnout, nalepit a jedeme. Barevné cestičky od voskovek vytvořily pestrý labyrint, po kterém autíčka v zastoupení malých prstíků vyrazila k cíli. Pohotovost, rychlost, sladit oko s pohybem ruky a nevyjet z daného směru. Jak dlouho se dokážeš soustředit a nevzdat to?

Dnes vaříme pečené brambory. Vojtíšek se už statečně staví ke kuchyňskému prkýnku: „Takhle krájí táta!“ Mráz za dveřmi cení zoubky, chtěl by i k nám do chaloupky! Máme vřelého přítele, který nás ochrání. Kamínka jsme nakrmili nařezanými polínky, složenými pod oknem domečku.

Po obědě šup na velkou postel, udělat si pohodlné „hnízdečko“ a zavolat tiše pohádku, abychom ji nevyplašili:

Volám, volám pohádečku,

pojď pohádko k nám!

Pojď za námi na chvilečku,

já už poslouchám…

Každý máme svou oblíbenou knížku a vybíráme si od nejstaršího. Tentokrát to byla „Žvanda a Melivo“ od Ester a Milana Starých. Je plná obrázků, které zvou k povídání.

Moc se těším, až se zase třeba v pelíšku setkáme s knihou „Obejmi mě, prosím“ od Przemyslawa Wechterowicze a Emilie dzibakové:

Dojemný příběh o tom, že prosté objetí – pokud je skutečně od srdce- dokáže zázraky. Zkuste to. Obejměte své dítě, společně si čtěte a smějte se roztomilým a vtipným obrázkům.“

Ukazujme dětem, že se máme rádi. Láska je hybnou silou Vesmíru. Budou zdravé a šťastné. Mladá paní, která mi knihu prodávala, ji své čtyřleté holčičce četla už nesčetněkrát. Pochopila jsem, že tuto knihu skutečně potřebuji. A s dojatým zaúpěním: „ Jezuskote!“, jsme si padly do náruče…

Hanka