Dětský klub Lvíček 11.12. – 22.12. 2017

Skromná sněhová nadílka rozsvítila dětská očka a mrazík jim nabarvil tváře do červena. Škoda, že brzy sníh zmizel, jako když sfoukne cukr z buchty. Na sněhovou peřinu jsme připravení. Dřevěné sáňky nastartujeme raz, dva a ptáčci si mouhou udělat hostinu na semínkových kouličkách, než se jim vrátí „hmyzíci“ ze zimního „hotýlku“.

V klubíku je milo jako vždy.  Na větvičkách přibylo vloček a ptačí budka, na okně ponocný ohlašuje blížící se příchod „Ježíška“i a vedle na obrázku děti spěchají s koledou. Je čas zpívat:

„Pojďme spěšně do Betléma

a vezmeme Ježíškovo, co mu třeba…“       Co mu vezmeme my? Co mu chybí a co potřebuje?

V květináčích na okně se krajkově rdí keramické hvězdičky a stromečky s notami a na sstole papíroví andělíčci  stráží jednoduchý adventní věnec.

Vánoční přáníčka s andílky či s hvězdičkami z naší zlaté pšenice, jsou rozdány. Snad vás potěší aspoň tak jako nás, když jsme je vyráběli. Sdílená radost – dvojnásobná radost!  A proto je dobře, když jsou lidé spolu, když se scházejí, povídají si, pomáhají,jsou veselí a mají se rádi. Když svá „světýlka“ spojíme, nikdo nezůstane stát ve tmě, bude nám teplo  a všichni dobře uvidíme na cestu. A o tom jsou betlémy.  O  vzájemném sdílení.

Výstava v Betlémské kapli nás přijala do své laskavé náruče a my jsme podlehli kouzlu staročeských vánoc. Vždyť je to tak jednoduché a prosté! Těch nápadů, inspirací, vůní, zvuků, barev… Všechny smysly byly nakrmeny dosyta! Notičky s koledami od pana Jurkoviče jsme si odnášeli spolu se stolní hrou „Cesta do Betléma“. Snad to stihneme nastudovat do vánoc.

Když se blíží vánoce

a poletují vločky,

když se peče cukroví

pro děti , psy i kočky,

když se všichni sejdou doma,

nevytáhnou paty,

přišel zase po roce

večer štědrý, zlatý.

Držíme se za ruce

a zpíváme si tiše,

koledy jsou písničky

z vánočního plyše.

Ustelou nám ke spánku

a stromek lesem voní,

do sna tisíc zvonečků

všem lidem tu noc zvoní.               Vánoční – Jan Krůta

Držíme se za ruce, zpíváme koledu“ Štědrý večer nastal…“ a vedle nás vánoční stromeček chrání svými větvemi………. dárky. Děkujeme „Ježíšku“!

Ne všechny dárky se dají dát do krabičky, zabalit. Jsou to ty nejcennější. Opatrujte se!

Veselé vánoce a šťastný Nový rok 2018!

Hanka