Dětský klub Lvíček 27.11. – 8.12.

Ve skleněné konvici obětavě čeká bylinkový čaj a pod stolem roste nevzhledné skladiště věcí a různých hraček úměrně se zlátnutím dýňového štrůdlu v rozehřáté troubě. Je vzrušující sledovat, zda se dřív upeče štrůdl nebo se rychleji ztratí Honzíček a Vojtíšek v nekontrolovatelném chaosu vrstvení. Dobře, že máme usměrňující praporky, které jsou pro nás jako turistické značky pro bloudící nebo dopravní značky pro řidiče. „Cesta“ je jasně vymezena. Ovšem jakým způsobem cestujeme, je individuální. Oslavujeme originalitu i jedinečnost každého človíčka!

„… pociťuji hlubokou úctu k tomu starému venkovanu bez jakéhokoliv vzdělání, který dokázal úspěšně dokončit dílo, hodné díla božího.“      (Z knihy Muž, který sázel stromy – Jean Giono)

Nejsme v tom přece sami! Můžeme si pomáhat, protože společně jde všechno líp. Nejprve se postaráme sami o sebe.

Děkujeme, pane Emile Zátopku, že jste předal štafetu!

„…Když nemůžeš, tak přidej víc,

zakřič prostě z plných plic,

že to dáš, na to máš, že to dáš!…“           (Píseň skupiny Mirai)

Ale síly s věkem ubývá. Je potřeba  pomoci. „Ježíškova vnoučata“ mají krásné poslání.

Adventní kalendář z pytlíčků v hliněných květináčcích postupně odkrývá svá drobná tajemství, peklíčko v kamnech si spokojeně pomlaskává a keramický čertík na stole profesionálně testuje svůj červenočerný papírový řetěz, neboť: „Řetěz je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek!“ Děti už si pochutnaly na nadílce, kterou jim spravedlivý Mikuláš v noci uložil do připravených, vatou zasněžených, domečků na okně. Ani zvířátka nepřišla zkrátka. Pssssst! Jistě si myslí, že lahodné listy ze špenátu a řepy byly od Mikuláše. Ale my jim to s babičkou a dědou Edou nebudeme vymlouvat.

Myslím, že v životě prostě dostaneme stejně jen to, na co jsme připraveni a co uneseme. V dobrém i ve zlém. Proto Mikuláš, anděl a čert patř odjakživa k sobě.

Pohráli jsme s peříčky, která tu andělé ztratili, sněhové vločky z provázků nám procvičily prstíky a stromečky se zlatým zdobením posloužily jako pozvánka k vánočnímu posezení .

Kdysi jsem si ve starém kalendáři přečetla: „Svět není špatný silou zlých, ale slabostí dobrých!“ Pomáhejme andělům v jejich bohulibé práci a cítíte-li křídla, leťte!

Hanka