Dětský klub Lvíček 13.11. – 24.11. 2017

Důvěřuj a neboj se falešných doměnek. To je psáno na dalším barevném praporku nad našimi hlavami. Čas utíká jako voda. Kdo se staví proti proudu a snaží se jej ovládnout, brzy se unaví a vyčerpá. Ale my jsme tady přece pro radost!

Naše nosatá bramborová krasavice je názorným mementem na pomíjivost a relativitu času. Nedávno ještě byla miss mezi bramborami, ale záhy chřadla, chřadla,… až uchřadla.

Méně je někdy více. Jak říká Kubíček: „Já přece všechno zvládnu!“ Položte se na vodu a nechte se nést. Pozorujte. Hrajte si. Důvěřujte sobě i dětem. Užívejme času, který je nám vyměřený hodinami života. Děti si potřebují samy osahat to svoje „kolečko“, aby přišly na to, kam patří, kde je jejich místo. Zapadne-li správně do složitého stroje času, celý vesmír se zachvěje blahem.

JEDEN JE SVĚT

SPOJENÝ V KRUHU

A JEDNO SRDCE POJÍ NÁS
NA JEDNÉ LODI JSME TU SPOLU
MÍSTO JE PRO KAŽDÉHO Z NÁS
JEDEN PUPÍK JE V MÉM STŘEDU

NAVŽDY MĚ POJÍ S POČÁTKEM

NEŽ V LUNĚ MAMINKY JSEM SI PLUL
KDY JEŠTĚ NIC BÝVAL JSEM

A TEĎ TU JSEM!                       Z knihy Jedna, dva, tři, čtyři, pět, s čísly poznáš celý svět – Kateřina a

Markéta Kotkovy

Po stole se plazí korálkový had kolem mechu, kde spí Špalíčkovic rodinka (děda Eda nám pomáhal řezat špalíčky),v květináčích na okně odpočívají větrníčky po hře na schovávanou a z kuchyňky voní babiččina sekaná, která, jak řekla Jolanka: „Chutná božsky“. Uklidíme ze stolu šroubky a matičky, pečlivě vytříděné Vojtíškem a Honzíčkem, podle velikosti, do poličky uložíme hru“Člověče nezlob se“ i s knofklíky a žaludy místo figurek. Ještě rozházené pexeso od dětí z „Bílé laňky“,  aby bylo místo pro hrnec s mrkvovou polévkou. Viktorka oznamuje: „Jé, ten hrnec krásně teplíčkuje!“ Chytneme se za ruce a společně zazpíváme poděkování matičce Zemi, jak se máme hezky.

Příroda stahuje svou sílu do kořenů, chystá se na zimní spánek. Dopřejme si také více klidu a odpočinku, uvědomění si vlastní síly. Vždyť, aby mohl být výdech, musí být nádech. Prodlužující se noc nás přátelsky zve do náruče teplé deky s moudrým průvodcem – bylinkovým čajem…

Hanka