Dětský klub Lvíček 2.10. – 13.10. 2017

Zvědavá, vlastně zvídavá muška Anežka přestala navštěvovat náš klubík. Zřejmě odletěla na zimní byt do domečku. který s Janičkou postavily děti na zahradě z dřevěných bedýnek. Romantický hmyzí hotýlek.

Země na podzim stahuje svou energii dovnitř a to bychom měli udělat i my. Nejsme tím tlejícím listím, ale stromem, který se zbaví starého, aby bylo místo pro nové. Také se nám uleví, shodíme-li  těžkou, železnou košili zlozvyků, jež nás vězní a stahuje dolů. Podzim bere dnům světlo, aby rozsvítil koruny stromům a ty svou žlutooranžovou a rudou barvou propalují  nebe. Šibal vítr číhá na papírové draky a odvážné sedmikrásky přitahují obdiv svou neokázalou sedmikrásou a houževnatostí. Pan Václav větvička o tom jistě ví své.

V klubíku je milo a útulno jako vždycky. Na prádelní šňůře visí písmana ŘÍJEN, umně propletená barevnou vlnou, na stole v misce čerstvě vyrašila zelená čupřina petrželky a v rohu místnosti natahuje svůj dřevěný krk nový jeřáb. Pomáhal nám ho stavět Honzíčkův tatínek. Děkujeme! Vždyť hra je velká práce! Hrát si, není jen privilegium dětí. Kdo si umí hrát, prožívá z práce radost. Berme děti vážně, stejně, jako ony by měly brát nás (Respektovat a být respektován- Kopřivovi).

Usilovně louskáme oříšky, mrkáme si s mrkvovou polévkou (mrk-víčka) nebo máme zrovna puntíkový den. Vyrobili jsme si hrací papírovou kostku s puntíky a počítáme kaštany, šípky, prstíky i knoflíky. Barvičky jsme si potrénovali s knížkou Knížka(Tullet hervé) a překvapením jsme se skulili na zem , jak nás puntíky poslouchaly.

Ze suchých listů jsme si vytvořili podzimní obrázky a ježky a taky jsme si na ně zahrály.

Vezmi žlutou tužku,

namaluj mi hrušku.

A pod hrušku talíř,

sláva! Ty jsi malíř!

Krásné podzimní malování!

Hanka

22281624_179834865909948_5430389891219759988_n