První dny ve Lvíčku

4. 9. – 15. 9. 2017

Tak se Lví brána zase otevřela pro nový školní rok a náš Lvíček oslavil své první narozeniny. Děkujeme za krásné dárky od přátel! Snědli jsme dort, sfoukli svíčku a popřáli si jen to dobré. Vítejte!

Tento rok budou zřejmě muži v přesile. Zvídavý Honzík už zkontroloval všechny kouty, a i když děda Eda protestoval jít s ním na černý rybíz jako v červnu, myslím, že neshledal jiné nedostatky. Jeho kamarád Vojtík  pohotově poskládal dráhu a chystá se zatloukat špalíčky.

Miminko Mariánka má radostnou povahu a většinou je naladěná na veselou notu. Vojtíškovi se také brzy narodí sestřička. Nebo bráška? Zatím zraje  mamince v bříšku jako oříšek, který jsme našli blízko našich vrátek. I králíček s morčátkem vděčně zastříhali ušima, když viděli, že jim neseme sladké listy pampelišek. Na zahradě rozpustile poskakují kozlíci Filip a Felix, ovečky si pyšně nesou svůj huňatý kožich a rezavý kocour Sombréro nás zvědavě pozoruje zpovzdálí.  Přeběhli jsme klády, prozkoumali v blátě otisklou stopu traktoru, spočítali zelené ježky na jírovci, sledovali práci strojů na stavbě a honem spěchali vařit oběd. Honzík znalecky popadl „špuntkvaně“ a ucpal dřez, aby voda neodtékala zbytečně, než umyje oloupané brambory. Umí se statečně postavit ke každé práci. Vojtíšek zatím testuje koloběžku, postavenou z nové stavebnice.

Jak to bylo, pohádko? Zabloudilo kuřátko. Zabloudilo v obilí. Pohádka Františka Hrubína nám připomněla, že i my jsme sklidili zlaté klásky pšenice. Krásná úroda. Děkujeme matičce Zemi. Pečlivě očistit zrníčka od spousty slupiček. A jaké úsilí dostat ze zrníček mouku! To si nechte vyprávět!

Přejme si, ať je každý den dobrý. Dobrý den! Vždyť zdravit se, je zdravé. Až se dočista uzdravíme. Dobrý den a brzy zase na shledanou!

Hanka