Dětský klub Lvíček 15. – 19. 5. 2017

Klubík se na chvíli proměnil ve veselý krámek s rozličným zbožím. K mání je, cokoliv si budete přát. Třeba kaštánky se tváří jako koblížky, ale podle poptávky z nich rázem mohou být i brambory. Jakou hodnotu mají hrací peníze, které nám paní prodavačka „tajně“ podala z plechové krabice? Sčítáme, odčítáme, porovnáváme, zvažujeme, divíme se, smějeme a plníme nákupní tašky.

Vonící zahrádka má módní přehlídku. Různobarevné manekýnky ladně pohybují plátky šatiček v rytmu větru a nedá se říct, která je krásnější. Králíček s morčátkem si užívají  letní byt za domečkem, kostkovaný chodník plní kolečka a křížky při piškvorkových soubojích a švihadla neúnavně sviští vzduchem.

I drobní obyvatelé zahrádky nepotřebují letový plán a užívají si jarního sluníčka:

Beruško, půjč mi jednu tečku,

třeba tu, co máš na zadečku.

Chtěl bych ji napsat za větou,

Ať se mi slova nepletou.

S beruškou si rádi i zatancujeme, ale jistě to není ta nafoukaná z Knížky Ferdy Mravence od Ondřeje Sekory. I hmyz má různé charakterové vlastnosti, jako my, lidé. Potvrzují to fascinující příběhy ze života hmyzu – DVD microcosmos. Až nás déšť zažene pod střechu, pořádně se na film podíváme.

Při objednávce časopisu „Sluníčko“ jsme dostali dvě knihy. „Číslicové pohádky“ a „Cestovací pohádky“ od Evy Bešťákové. Hladově jsme zabořili nosy mezi listy. Znáte to? Nová kniha voní jako čerstvý chleba.

V divadle Kampa jsme už jako doma. S duchem Ducháčkem jsme procestovali skoro celý svět. Poznali jsme jeho kamarádku Čertovku, paní Prťavou, pavouka Emila i paní Vltavu. Společně jsme prožili spoustu dobrodružství a sdíleli jeho nadšení: „Ovšem, chci se přiučit o všem“. A i když mu strach šlapal na paty, zpíval si s námořníky: „Pohoda, lahoda!“ Nemusíme věřit všemu, co si myslíme. A jako každá správná pohádka, Ducháčkova cesta skončila šťastným návratem. Všude dobře, doma nejlépe!

Hanka