Nový cyklus: Pedagogika nebo Komunikace?

Nový cyklus: Pedagogika nebo Komunikace?

Roční běh semináře Pedagogika od člověka k člověku s Dieterem a Sternií se blíží ke svému završení a právě v těchto dnech se rozmýšlíme, kam cyklus poputuje dál.

Jsou dvě cesty, jako obvykle 🙂 Většina účastníků chce pokračovat dál, neboť téma je rozsáhlé a „neprobrali jsme všechno“ … Což se ani nikdy nestane, abychom byli s vývojem „hotový“, ale skupina lidí ušla spolu kus cesty a na tom se dá něco dalšího postavit.

Druhá cesta vede k otevření nového tématu, tentokrát KOMUNIKACE JAKO UMĚNÍ, Dieter a Sternia jsou žáci stejnojmenného kurzu s Iris Johansson a tak pro ně samotné je toto zajímavá výzva – že by se stali sami lektoři a předali nám dalším své zkušenosti. Jednalo by se ale o tříletý cyklus, 4 víkendy ročně, uzavřená skupina 35 osob. To už je jistý závazek.

Do září 2020 je času dost, ale na druhou stranu, dávám vědět už nyní, neboť si můžete udělat aspoň představu kam směřujeme. Pokud máte své preference a chtěli byste, aby se „váš“ seminář zrealizoval, napište.

Hezké dny!

Jana

Rozhovory s Iris Johansson

Rozhovory s Iris Johansson

Právě v těchto dnech vychází kniha Rozhovory s Iris Johansson v českém jazyce.

Jde vůbec o první a vlastně jediné psané slovo, které zaznamenává slova od Iris. Slova blízká těm, která slýcháváme na seminářích s Dieterem Schwartzem, Thomasem Pedrolim a dalšími lektory Intuitivní pedagogiky.

Kniha stojí 199Kč a je k zakoupení vždy na některém ze seminářů nebo si jí můžete objednat přímo zde.

Stačí vyplnit formulář, zaslat penízky a my vám jí s láskou zabalíme a zašleme kamkoliv.

 

Školení pro učitele, rodiče

Školení pro učitele, rodiče

Dieter Schwartz a Sternia Brottcher na tento rok připravili nové školení… Dali tomuto školení název „PEDAGOGIKA OD ČLOVĚKA K ČLOVĚKU“. Je určené všem, kteří se zajímají o výuku dětí a mládeže a to jak ve školách, tak i ve skupinách fungujících v režimu domácího vzdělávání.

Oba lektoři se po dlouhá léta účastnili kurzů Hry s Pärem Ahlbomem (zakladatel školy Solvik ve Švédsku) a Komunikace jako umění s Iris Johansson (autistka, která se stala specialistkou na komunikaci). Dnes sami vedou semináře intuitivní pedagogiky po celé Evropě.

Na školení se budeme prakticky věnovat otázkám, co a jak dává dnešním dětem smysl se učit ve školách.
Více informací o prvním setkání najdete na samostatné stránce zde.

Nový web? Ještě chvilku…

Nový web? Ještě chvilku…

Baví mě si s tím webem hrát, ale jako samoukovi to občas trvá déle, než by bylo žádoucí A TAK PROSÍM O STRPENÍ, INFORMACE POSTUPNĚ PŘIDÁVÁM a ladím různé wordpresové vychytávky…

Zatím si můžete brouzdat na souvisejících stránkách www.intuitivnipedagogika.cz.

Děkuji.

Jana