Letní rodinné setkání 2021

Život je plný překvapení … To slýcháme často… A my netušíme kdy, proč, kde a s kým. Jsou to překvapení, která v nás vyvolají různé pocity… Radost, nejistotu (strach), smutek, někdy i vztek. Zmiňuji se zde o tom proto, že letošní INTU SUMMER CAMP 2021 byl plný takových překvapení…

Plánovaný lektor Thomas Pedroli měsíc před zahájením musel zrušit svou účast, týden před nemohl přijet ani druhý lektor Dieter Schwartz. Bylo nás 8 rodin a plni těchto překvapivých změn jsme se rozhodli sejít se a být spolu i bez lektora.

Myšlenka a záměr setkání byly ale stále stejné. Žít v každém momentu to, co opravdu cítíme, všímat si emocí, být s nimi a zároveň být s těmi druhými. Věnovat pozornost sobě a zároveň svým dětem, partnerům. Všímat si co nám brání být v tzv. „přirozeném hracím režimu“.

I harmonogram dne zůstal stejný. Ranní večerní kruhy jsme věnovali sdílení, zpěvu a společným hrám s dětmi. Každý den probíhala dopolední „čajovna“ pro dospělé, kde jsme se do hloubky věnovali různým tématům, která zrovna vyvstala, nebo jsme si vyzkoušeli komunikační cvičení, která nám v každodenním životě mohou pomoci posunout se dál. Dvakrát v týdnu jsme se propojili s Dieterem online a tento způsob propojení byl zvolen i pro individuální konzultace. Většinu času odpoledne jsme mohli uvádět do praxe to, co jsme se teoreticky dozvěděli v čajovně.

Hodně jsme letos sportovali – bedminton, fotbal, petangue, cyklistika. Výlet do blízkého Tišnova byl jeden z mála, okolní procházky lesem byly naprosto dostačující. Vyřezávalo se, malovalo, koupalo, u ohně zpívalo a mnoho dalšího se dělo.

Bylo to plné, hluboké a s dětmi krásné!

Komunikace začala…

Komunikace začala…

První, úvodní setkání zájemců o rozvoj osobnosti skrze komunikaci se uskutečnilo v krásném prostředí Ekocentra Loutí na začátku června.

Pokud se chcete do kurzu připojit, další termín je 2. – 5. září 2021, je asi 10 volných míst. Poté bude skupina uzavřená, tedy nebude možné se přidat později.

Jaké to bylo? Pár řádků o kurzu napsali sami účastníci…

“Ojedinělá příležitost k intenzivnímu sebepoznávání, která konotuje psychoterapeutický proces na tělesné, emoční a verbální úrovni s možností navození změny v absolutně bezpečném prostředí. Kurz je tematicky vystavěn jak směrem dovnitř, tak směrem ven, k osvojení si nových komunikačních dovedností. Zážitkový přístup je mi velmi blízký a již účastí na úvodním setkání se prohloubila má sebedůvěra, i důvěra ke světu, což vnímám jako důležitý výchozí bod pro dařící se komunikaci s druhými.” Barbora

“Pokusím se dát do slov, jak vnímám první setkání. Ve skupině se vytvořilo bezpečné prostředí, kde jsem vnímala vzájemnou důvěru. Líbí se mi pomalé tempo, vše má svůj čas, jak práce, tak odpočinek. Vše je dobrovolné. Cvičení, která děláme, probíhají individuálně nebo ve dvojicích. Na prvním setkání bylo základem nalezení kontaktu sám/sama se sebou. Mnozí z nás ani netušíme, co to znamená „být v kontaktu sám se sebou“. Mám pocit, že práce, kterou člověk za těch pár dní na sobě udělá, je ve skutečnosti hlubší než to, co je zjevně viditelné. To, co je zde předáváno, mě (a myslím, že mnohé z nás) nikdo nenaučil a já jsem nadšená, že něco takového vzniklo a je tu pro nás k dispozici. Vnímám velký přesah kurzu – komunikace je prolnuta celým naším životem, ať už v partnerství, rodině, práci či s přáteli… A to jak se v ní cítíme, nás činí spokojenými či nespokojenými v životě. A já chci být spokojená a šťastná v životě. To je důvod, proč jsem se rozhodla v kurzu a práci sama na sobě pokračovat.” Jana

„Praktické, srozumitelné, tedy i velmi přínosné.“ Daniel

„Během semináře jsem zažila úplně jiný druh komunikace, tzv. primární komunikace, která šla do hloubky. Jednotlivá cvičení mi přirozenou cestou pomáhala dostat se k sobě i k ostatním lidem.“ Silvie

Dieter Schwartz a Sternia Böttcher předávají své umění komunikace

Již brzy se otevře nový tříletý vzdělávací kurz s lektory intuitivní pedagogiky, které jsme požádali, aby nám předali své zkušenosti a znalosti v oblasti komunikace.

První setkání proběhne V TERMÍNU 3 – 6. června 2021 v Ekocentru Loutí, Rabyně.

Čeká nás tématicky PRVNÍ MODUL – primární vědomí:

  • vidět skutečnost z jiného úhlu pohledu,
  • utvořit si povědomí o tom, co je samozřejmé, když tu nic jiného není (primární rovina),
  • rozšiřovat své vědomí a vnímání sebe sama teď a tady.

Celý první rok se budeme zabývat komunikací v nás samotných. „Co to je, co nazýváme primární rovinou. Co se stane, když vezmeme živoucí život jako výchozí bod pro náš vlastní život a na tomto základě utváříme svou komunikaci.

CENA za první setkání je 6.000Kč. Zahrnuje práci lektorů, tlumočnice, organizaci a nájem za prostory.

Ubytování je zajištěno na posteli nebo na matraci v pokojích s vlastním soc. zařízením. Cena za tři noci je 900Kč s vlastním spacákem nebo pokud chcete lůžkoviny tak 1.200Kč.

Vegetariánská strava stojí 1.200Kč od čtvrtečního večera do nedělního oběda.

Nyní je přihlášeno 15 účastníků, z Německa a z Čech, kapacita tedy není ještě naplněna, proto ponecháme první setkání otevřené a bude možné se ještě připojit v září 2021. Poté bude již skupina uzavřená, neboť jednotlivá setkání na sebe navazují a vzniká také určitá míra bezpečí v rámci skupiny, kdy můžeme jít více do hloubky.

V případě, že vás kurz zajímá, přihlašte se prosím přes stránky www.communicationasart.com.

Své dotazy a potřeby můžete směřovat na tel. 777 351 477.

Hezký den přeji,

Jana Kočí

Léto 2021

Léto 2021

INTU SUMMER CAMP bude. A bude to tentokrát na Moravě. Skoro na samotě u lesa a přesto blízko civilizace. Penzion Slunečnice.

A kdy? Od pondělí 16. srpna do neděle 22. srpna. Je to o den kratší než vloni, ale možnááá budeme moci zůstat do pondělí, ještě uvidíme, zda se v penzionu uvolní místo.

A kdo přijede? Thomas Pedroli s rodinou a věřím, že i další známé tváře. A také třeba někdo úplně nový, který skupinu obohatí.

Cenově to vychází velmi podobně jako vloni. Sice je to o den kratší, ale bude nás méně a penzion je trochu dražší. Pokud byste si moc přáli přijet, ale finance budou pro vás překážkou, prosím kontaktujte mě. Více info zde.

Těším se na vás. Mějte se krásně!

Jana

INTU Summer Camp 20/21

INTU Summer Camp 20/21

Léto pomalu končí, ale dokud je to ještě čerstvé… Plány na příští léto s INTU Campem se už musí započít, abychom se opět mohly setkat, ZAŽÍT JAKÉ TO JE BÝT SÁM SEBOU A ZÁROVEŇ S OSTATNÍMI… a tady jde navíc o ty naše nejbližší… děti, partnery.

Buchov 2020 byl krásný, tak akorát pro 50 lidí, ale přeci jen akce s dětmi je hlučnější záležitost a pan majitel hledá způsob jak skloubit vlastní rodinný život na Buchově s pronájmem prostor a tedy jsme se domluvili, že se poohlédneme po jiném místě. Takže INTU Summer Camp 2021 hledá své místo. Můžete posílat tipy na jana.koci@lvibrana.cz.

To zásadní je ale již dané. Čtvrtý ročník se uskuteční od neděle 15. do neděle 22. srpna 2021 a opět ho povede Thomas Pedroli, se kterým jsme tuto myšlenku vytvářeli.

Thomas tento rok nemohl vycestovat kvůli vládním opatřením. Přesto se mu naskytla příležitost vést rodinný tábor, a to přímo v Číně. Bylo velmi zajímavé si vyslechnout jak vše probíhalo… Jiní lidé, jiná kultura, zvyky… A přesto „to bylo stejné“. Hlavní myšlenka INTU campu byla cítit v atmosféře i v Číně, lidé byli spolu a přesto každý se snažil být skutečně sám sebou.

Naplňuje mě radostí, že projekt se vyvíjí, žije a roste. Rostou nám i děti a někteří se stávají dospělými… Tak jsme si s Thomasem říkali, že by bylo hezké věnovat pozornost i této životní fázi právě na INTU Campu. Pro teď ale necháme tuto myšlenku žít svým životem a uvidíme kam semínko dopadne a zda uzraje 🙂

Jana

Nový cyklus: Pedagogika nebo Komunikace?

Nový cyklus: Pedagogika nebo Komunikace?

Roční běh semináře Pedagogika od člověka k člověku s Dieterem a Sternií se blíží ke svému završení a právě v těchto dnech se rozmýšlíme, kam cyklus poputuje dál.

Jsou dvě cesty, jako obvykle 🙂 Většina účastníků chce pokračovat dál, neboť téma je rozsáhlé a „neprobrali jsme všechno“ … Což se ani nikdy nestane, abychom byli s vývojem „hotový“, ale skupina lidí ušla spolu kus cesty a na tom se dá něco dalšího postavit.

Druhá cesta vede k otevření nového tématu, tentokrát KOMUNIKACE JAKO UMĚNÍ, Dieter a Sternia jsou žáci stejnojmenného kurzu s Iris Johansson a tak pro ně samotné je toto zajímavá výzva – že by se stali sami lektoři a předali nám dalším své zkušenosti. Jednalo by se ale o tříletý cyklus, 4 víkendy ročně, uzavřená skupina 35 osob. To už je jistý závazek.

Do září 2020 je času dost, ale na druhou stranu, dávám vědět už nyní, neboť si můžete udělat aspoň představu kam směřujeme. Pokud máte své preference a chtěli byste, aby se „váš“ seminář zrealizoval, napište.

Hezké dny!

Jana

Rozhovory s Iris Johansson

Rozhovory s Iris Johansson

Právě v těchto dnech vychází kniha Rozhovory s Iris Johansson v českém jazyce.

Jde vůbec o první a vlastně jediné psané slovo, které zaznamenává slova od Iris. Slova blízká těm, která slýcháváme na seminářích s Dieterem Schwartzem, Thomasem Pedrolim a dalšími lektory Intuitivní pedagogiky.

Kniha stojí 199Kč a je k zakoupení vždy na některém ze seminářů nebo si jí můžete objednat přímo zde.

Stačí vyplnit formulář, zaslat penízky a my vám jí s láskou zabalíme a zašleme kamkoliv.

 

Školení pro učitele, rodiče

Školení pro učitele, rodiče

Dieter Schwartz a Sternia Brottcher na tento rok připravili nové školení… Dali tomuto školení název „PEDAGOGIKA OD ČLOVĚKA K ČLOVĚKU“. Je určené všem, kteří se zajímají o výuku dětí a mládeže a to jak ve školách, tak i ve skupinách fungujících v režimu domácího vzdělávání.

Oba lektoři se po dlouhá léta účastnili kurzů Hry s Pärem Ahlbomem (zakladatel školy Solvik ve Švédsku) a Komunikace jako umění s Iris Johansson (autistka, která se stala specialistkou na komunikaci). Dnes sami vedou semináře intuitivní pedagogiky po celé Evropě.

Na školení se budeme prakticky věnovat otázkám, co a jak dává dnešním dětem smysl se učit ve školách.
Více informací o prvním setkání najdete na samostatné stránce zde.

Nový web? Ještě chvilku…

Nový web? Ještě chvilku…

Baví mě si s tím webem hrát, ale jako samoukovi to občas trvá déle, než by bylo žádoucí A TAK PROSÍM O STRPENÍ, INFORMACE POSTUPNĚ PŘIDÁVÁM a ladím různé wordpresové vychytávky…

Zatím si můžete brouzdat na souvisejících stránkách www.intuitivnipedagogika.cz.

Děkuji.

Jana